Spektakliai

Spektaklis „Upė”

6 mėn.-3 m. vaikams

Vanduo – viena iš keturių, žemę valdančių stichijų. Įvairių pasaulio tautų mitologijose vanduo simbolizuoja gyvybę ir yra visko pradžia. Naujausias teatro vaikams „Pradžia“ judesio spektaklis „Upė“ skirtas patiems mažiausiems, 0-3 metų vaikams. Klasikinės muzikos garsai, minkštos scenografijos detalės panardins mažuosius žiūrovus į fantazijos vandenynus, vandens impulsų atplukdytas mistines erdves, istorijas, o tuo pačiu – ugdys vaikų jusles ir pojūčius.

Režisierė: Ieva Jackevičiūtė
Aktoriai-šokėjai: Raimondas Klezys ir Marius Gotbergas
Scenografė: Justė Kondratė
Prodiuseris: Teatras „Pradžia“
Spektaklio trukmė: 25 min.

Muzikinis judesio spektaklis „Op!”

Vaikams nuo 18 mėn. amžiaus

Saulę, Mėnulį ir žvaigždes žmogus pradėjo stebėti nuo savo egzistavimo pradžios. Jungė juos į sistemas, galvojo pavadinimus, grožėjosi. Tai rodo nepaprastą žmogaus sumanumą ir kūrybiškumą. Lygiai tokie pat smalsūs, kūrybiški ir ieškantys naujovių yra mūsų vaikai. Jie vieną dieną pramerkia savo klausiančias akis ir tuoj pat nori žinoti viską, kas juos supa ir kodėl.

Skleistis fantazijai žiūrovams padės smalsusis vaikas vieną vakarą netikėtai sutikęs nakties dangaus kūnus valdančią mistinę būtybę. Teatro erdvė šiame spektaklyje prisodrinta garsų ir estetiškos vizualikos. Visa tai, kas prikausto mažiausiųjų dėmesį ir sužadina smalsumo pojūčius. Spektaklio metu per judesį, šviesas bei muziką žiūrovai sužinos, kas yra auštai virš mūsų.

Režisierė: Eglė Kižaitė
Scenografė: Justė Kondratė
Šviesų dailininkai: Glow Factory
Kompozitorius: Pijus Narijauskas
Vaidina: Severina Špakovska ir Pijus Narijauskas
Trukmė: 25 min + 15 min žaidimas spektaklio erdvėje.

Koncertas šeimai „Aštuntadienis”

Vaikams nuo 18 mėn. amžiaus

Aštuntadienis – tai diena, kurios labai trūksta savaitės kalendoriuje! Tai diena, kai galėtų nutikti keisčiausi dalykai ir būtų galima elgtis kaip tik nori!
Dvi aktorės-muzikantės dainuodamos, šokdamos ir grodamos pianinu, gitara, ukulėle ir įvairiausiais perkusiniais instrumentais visai šeimai pasakos apie visai nekasdienišką kasdienybę vaiko akimis. Žiūrovai bus įtraukti į veiksmą: turės galimybę sukurti tikrą orkestrą, dainuoti, šokti, skaičiuoti ir drauge pasvajoti kas būtų, jeigu būtų…

Dainų tekstų ir muzikos autorės bei atlikėjos: Saulė Sakalauskaitė ir Greta Šepliakovaitė.
Koncerto režisierė: Ieva Jackevičiūtė
Kostiumai: CozyBlue
Trukmė: 35 min.
Rekomenduojamas amžius – nuo 18 mėn..

Muzikinis judesio spektaklis „Tuku tuku”

Vaikams nuo 2 m. amžiaus

Kartais stebuklas tiesiog ima ir nutinka. Užtenka atverti kuprinę! Taip – spalvotą kuprinę iš kurios, lyg iš stebuklų skrynios, sklinda negirdėti garsai ir atsiranda dar nepažinti daiktai. Stebėdami muzikinę kelionę vaikai išgirs grojančius vamzdžius, ukulėlę, kastanjetes, vėjo vamzdį, lūpines armonikėles, barškančius kiaušinius, afrikietišką būgną ir daugybę kitų skambių įdomybių.

Šiame muzikiniame judesio spektaklyje gausu žaidimų. Scenoje kūrėjų komada veikia be žodžių. Aktoriai vieni kitiems gyvai akomponuoja muzikos instrumentais, kūno perkusija bei vokalu. Žiūrovai kviečiami patirti emocijas būtent per vaizdą bei garsą. Per judesį aktyvinamas vaiko vystymasis, skatinamas pažinimas ir spartinama jo raida. O matant scenoje linksmai grojantį ir šokantį keliautoją ir pačiam norisi judėti.

Režisierė: Ieva Jackevičiūtė
Kūrėjai ir atlikėjai: Saulė Sakalauskaitė, Greta Šepliakovaitė, Marius Gotbergas, Raimondas Klezys
Spektaklio koprodiuseris: Lietuvos muzikos ir teatro akademija
Trukmė: 35 min + 15 min žaidimas spektaklio erdvėje.

Teatralizuotas koncertas „Vėjai švilpia APIE ŽUVIS, AUSIS IR MAMĄ” (Vėjų teatras)

Vaikams nuo 3 m. amžiaus

-Šššš… Ar girdi?
-Švilpia!
-Kas švilpia?
-Vėjai!? VĖJAI!
-O apie ką jie švilpia?
-Ooo… Apie ką tik jie nešvilpia… Tu tik įsiklausyk.

Teatro vaikams „Pradžia“ svečiai „Vėjų teatras” pristato savo projektą – teatralizutą koncertą šeimai. Susibūrę jauni teatro kūrėjai, pradeda naujo teatro veiklą koncertu  „Vėjai švilpia APIE ŽUVIS, AUSIS ir MAMĄ”. Koncerto metu išgirsite visiškai naujas ir negirdėtas dainas, kurios lydės (švilps galvose) dar ne vieną dieną.

Režisierė: Eglė Kižaitė
Aktoriai: Martyna Gedvilaitė ir Pijus Narijauskas
Scenografė ir kostiumų autorė: Justė Kondratė
Muzikos autoriai: Martyna Gedvilaitė ir Pijus Narijauskas
Dainos sukurtos pagal Mariaus Marcinkevičiaus eilėraščius.
Koprodiuseris: „Vėjų teatras”
Projekto partneris: Leidykla „Tikra knyga”
Trukmė: 35 min.
Spektaklis tinka visiems ikimokyklinukams. Teatras yra pritaikytas ir patiems mažiausiems, kėdžių nėra, vaikai gali laisvai judėti auditorijos erdvėje, tačiau į sceną spektaklio metu eiti negalima.

Spektaklis „Vėjai švilpia APIE DRAUGYSTĘ”

5-8 m. amžiaus vaikams

-O jeigu aš būčiau spektaklis?
-Aš būčiau žiūrovas ir ateičiau tavęs pažiūrėti.
-O jeigu aš spektaklyje vaidinčiau pelytę Patriciją.
-Tada aš vaidinčiau jos geriausią draugą – dramblį Džeraldą.

Kiekviena draugystė yra kitokia, išskirtinė, vienintelė ir nepakartojama.
Kiekviena draugystė turi net savo spalvą, skonį ir kvapą.
Niekur nerastum dviejų tokių pačių draugysčių, kaip ir niekur kitur nerasi tokios draugystės kaip dramblio Džeraldo ir pelytės Patricijos.
„Vėjų teatras” atpučia naują vasarišką premjerą 5-8 metų vaikams. Spektaklis į sceną atkeliauja iš visiems jau gerai pažįstamos Aušros Kiudulaitės ir Mariaus Marcinkevičiaus knygelės „Draugystė ant straublio galo” ir jau birželio mėnesį vaikai galės išvysti gerai pažįstamus knygos personažus scenoje. Kartu su jais sodinti draugystės medį, filosofuoti prie puodelio arbatos ir gelbėtis nuo kylančios audros. Kas ta audra, kaip ji kilo ir kaip nuo jos gelbėtis – papasakos Vėjai jau visai greitai.

P.S. Dabar dar galim išduoti tik vieną paslaptį, kurios dar niekas nežinojo – didelis dramblys Džeraldas turi ganėtinai keistą pomėgį – MEGZTI. Ššš… Tik niekam nesakykit. Tai paslaptis.

Knyga „Draugystė ant straublio galo” šiais metais pelnė gražiausios knygos premiją už vaikiškos
vaizduotės pajautimą ir profesionalią jos raišką (2017 m. Knygos meno konkursas) bei 2017 m. Talino iliustratorių trianalės diploma.

Režisierė: Eglė Kižaitė
Dramaturgė: Daiva Čepauskaitė
Aktoriai: Severina Špakovska ir Gytis Laskovas
Scenografos ir kostiumų dailininkė: Justė KondratėMuzikos autorius: Pijus Narijauskas
Koprodiuseris: „Vėjų teatras”

Pjesė parašyta pagal Aušros Kiudulaitės ir Mariaus Marcinkevičiaus knygą „Draugystė ant straublio galo” ir kitas nepublikuotas istorijas.
Projekto partneris: leidykla „Tikra knyga”
Projektas dalinai finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos lėšomis.

Spektaklis rekomenduojamas 5-8 metų vaikams
Trukmė: 45 min.